Hasoň stavinvest

Zpět

Novostavba nadstandardního rodinného domu Luhačovice

Investor:                      manželé Trčkovi, Luhačovice

Generální dodavatel:   Ladislav Hasoň –STAVINVEST 

 

Novostavba nadstandardního rodinného domu byla realizována ve vilové čtvrti lázeňského města Luhačovice. Investorem byl kladen velký důraz na architektonický ráz objektu. Vstup do domu imituje pomyslnou vlnu, která je tvořena soustavou skleněné stěny  a posuvných vrat. Součástí architektonického návrhu je osazení terasy s výhledem na protilehlý lyžařský svah. Na celé terase bylo použito bezpečnostní skleněné zábradlí z čirého skla se skrytými kotvícími prvky, aby bylo zcela viditelné krásné panorama protějšího svahu. Přízemí je řešeno jako celoprosklené ze dvou stran, kde zajímavým interiérovým prvkem v obývacím pokoji je nosný sloup tvořený pohledovým betonem.

Rodinný dům je navržen jako dvoupodlažní, se spodním patrem zapuštěným do svahu. Při realizaci musela být vytvořena soustava opěrných stěn o výšce kolem 3 m. Konstrukce rodinného domu je převážně tvořena monolitickým nosným systémem a cihelným zdivem.

Užitná plocha rodinného domu je 256 m2. Další užitnou plochou je venkovní posezení, které je obloženo dekorací umělého kamene a plynule navazuje na zahradu. Součástí dodávky na klíč bylo i oplocení pozemku, kamenem obložené schodiště na zahradu přístupné z uliční strany.